Načítavam...

Chceme kúpiť a zrekonštruovať Dom kultúry

Aktuality
Zdieľať:
Chceme kúpiť a zrekonštruovať Dom kultúry

Dnes je to presne sedem rokov, čo ste mi prvýkrát vyjadrili podporu v komunálnych voľbách. Od vtedy sa veľa vecí podarilo zrealizovať, na ďalších pracujeme a niektoré ešte len plánujeme. Medzi naše dlhodobé ciele patrí aj prinavrátenie života niekdajšej kultúrnej pýche mesta – Domu kultúry. Mesto je vlastníkom podstatnej časti pozemkov pod Domom kultúry a hoci samotný objekt nikdy mestu nepatril,  jeho odkúpenie a opätovné sprevádzkovanie patrí už niekoľko rokov k našim najväčším prioritám. 

V roku 2020 nám podporu vyjadrili aj mestskí poslanci, ktorí zároveň odsúhlasili vyčlenenie finančných prostriedkov v mestskom rozpočte na kúpu tejto vzácnej budovy. Som rád, že sa nám podarilo nájsť aj partnera, ktorý chce ísť do tohto ambiciózneho projektu s nami.

Keď sme v uplynulom období spozorovali záujem Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý hľadal priestory pre svoje kultúrne organizácie, oslovili sme ich s ponukou na spoluprácu. Vedenie BBSK náš návrh prijalo a dnes môžeme začať v napĺňaní všetkých potrebných krokov.

Po niekoľkomesačných rokovaniach sme podpísali memorandum o spoločnom postupe, v ktorom vzájomne deklarujeme, že Dom kultúry chceme spoločne odkúpiť, komplexne zrekonštruovať a opäť sprístupniť Banskobystričankám a Banskobystričanom.

Verím, že príležitosť  na jeho odkúpenie budeme mať v dražbe, ktorá sa dá očakávať v najbližších mesiacoch. V budúcnosti máme záujem prevádzkovať najmä kultúrno-spoločenskú estrádnu sálu a k nej prislúchajúce zázemie, ktoré by bolo využívané na organizovanie kultúrnych podujatí. Ďalšie časti objektu – komorné divadlo, kinosála i administratívne priestory – by v prípade úspešnej kúpy patrili Banskobystrickému samosprávnemu kraju.

Aj keď sme len na začiatku, som presvedčený, že raz Dom kultúry opäť ožije a bude vítať stovky návštevníkov i umelcov z mesta a širokého regiónu tak, ako kedysi.

Top