Načítavam...

O mne

Hoci som sa narodil v Brezne, od svojich 25-tich rokov žijem v Banskej Bystrici. Vyštudoval som Lekársku fakultu Univerzity J. A. Komenského v Bratislave. Po niekoľkých atestáciách som začal pôsobiť ako detský lekár a kardiológ v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktorú som neskôr viedol. K mojím „srdcovkám“ patrí založenie banskobystrického občianskeho združenia PONS pre deti s hendikepom. Najväčšou podporou pre mňa je moja rodina, manželka, mama a deti – Katka a Janko, ale aj dvaja vnuci, ktorí mi v náročných chvíľach vedia dodať energiu.

V roku 2014 som sa rozhodol kandidovať na primátora Banskej Bystrice prvýkrát. Chcel som nášmu mestu pomôcť pohnúť sa dopredu. Vďaka podpore Banskobystričanov sme sa s mojím tímom pustili do mnohých ambicióznych projektov. Boli sme súčinní pri výstavbe autobusovej stanice, obnovili sme viaceré materské školy a rozšírili ich kapacity, postavili sme nové športoviská a obnovili tisíce metrov štvorcových ciest a chodníkov…

V roku 2018 som sa uchádzal o vašu podporu druhýkrát a uspel som. Mohli sme tak pokračovať v rozbehnutej práci. Posledné roky môjho pôsobenia na čele nášho krásneho mesta však boli iné, ako tie predchádzajúce. Dovolím si tvrdiť, že sme spolu prežili náročné obdobie, ktoré zmenilo náš život a postoj k životu. Okrem bežných pracovných povinností, na ktoré sme boli zvyknutí, sme sa museli vysporiadať s pandémiou koronavírusu či utečeneckou krízou. Zároveň sme viackrát čelili mimoriadnym situáciám a prírodným živlom, keď nám silu prírody ukázala veterná smršť i intenzívne dažde s hroziacimi povodňami. V náročných chvíľach sa Banská Bystrica vždy vedela spojiť, a inak tomu nebolo ani počas uplynulých štyroch rokov. Ďakujem Vám za každé milé slovo a podporu, za nezištnú pomoc jeden druhému či prejavenie solidarity.

Na rozvoji nášho mesta mi záleží. Preto sme spolu s mojím tímom predošlé mesiace bojovali za to, aby mohla Banská Bystrica ako krajské mesto v novom programovom období čerpať eurofondy samostatne. Vďaka tomu máme možnosť získať na ďalší rozvoj nášho mesta viac ako 50 miliónov eur z európskych zdrojov. Snažili sme sa získať odpovede na otázky súvisiace s postavením Múzea SNP či Letiska Sliač a naďalej bojujeme za rekonštrukciu Rooseveltovej nemocnice. Som presvedčený, že aj našim úsilím sa nám podarilo zachovať banskobystrický Krajský súd s viac ako 120 ročnou históriou, ktorý mal byť presunutý do Žiliny.

Napriek všetkým obdobiam a povinnostiam, s ktorými sme sa museli vyrovnať, sa nám podarilo zrealizovať desiatky projektov a opäť posunúť Banskú Bystricu v mnohých oblastiach vpred. Dôkazom je diagnostika, výstavba i rekonštrukcia ciest, chodníkov a mostov, revitalizácia verejných priestranstiev so zavádzaním opatrení reagujúcich na zmenu klímy, výstavba a modernizácia športovísk, rozširovanie kapacít a skvalitňovanie zariadení sociálnych služieb, škôlok či škôl. Samozrejme, sú aj zámery, ktoré sa nám doposiaľ nepodarilo zrealizovať, ale intenzívne pracujeme na tom, aby sme ich dokončili. V neposlednom rade sme pracovali na prípravách a zabezpečení najväčšieho multišportového mládežníckeho podujatia, aké sa kedy na Slovensku konalo – Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF.

Dnes máme pripravený poctivý plán a kvalitný zásobník mnohých projektov na nasledujúce roky. Rovnako intenzívne komunikujeme s investormi, aby sme z mesta odstránili ďalších „strašiakov”. Hoci komunikácia s najvyššími predstaviteľmi štátu je ťažkopádna a musíme sa vyrovnať aj s legislatívnymi zásahmi do rozpočtu mesta, chuť pracovať a odhodlanie plniť všetky ciele stále máme. Preto som sa rozhodol uchádzať o vašu priazeň aj v nadchádzajúcich októbrových komunálnych voľbách. Verím, že vďaka skvelému tímu ľudí, ktorý mám okolo seba, ale aj Vašou aktívnou účasťou na rozhodovaní o veciach verejných, sa nám všetky plány podarí spoločne úspešne zrealizovať. Pretože „Spolu meníme Banskú Bystricu“.

Top