Načítavam...

O mne

Hoci som sa narodil v Brezne, od svojich 25-tich rokov žijem v Banskej Bystrici. Vyštudoval som Lekársku fakultu Univerzity J. A. Komenského v Bratislave. Po niekoľkých atestáciách som začal pôsobiť ako detský lekár a kardiológ v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktorú som neskôr viedol. K mojím „srdcovkám“ patrí založenie banskobystrického občianskeho združenia PONS pre deti s hendikepom. Najväčšou podporou pre mňa je moja rodina, manželka, mama a deti – Katka a Janko, ale aj dvaja vnuci, ktorí mi v náročných chvíľach vedia dodať energiu.

V roku 2014 som sa rozhodol kandidovať na primátora Banskej Bystrice prvýkrát. Chcel som nášmu mestu pomôcť pohnúť sa dopredu. Vďaka podpore Banskobystričanov sme sa s mojím tímom pustili do mnohých ambicióznych projektov. Boli sme súčinní pri výstavbe autobusovej stanice, obnovili sme viaceré materské školy a rozšírili ich kapacity, postavili sme nové športoviská a obnovili tisíce metrov štvorcových ciest a chodníkov…

V roku 2018 som sa uchádzal o vašu podporu druhýkrát a uspel som. Môžeme tak pokračovať v rozbehnutej práci. Dokončili sme projekty týkajúce sa parkovania a stále pokračujeme v nových. Zlepšujeme podmienky pre cyklistov, opravujeme mestské budovy, obnovujeme materské, základné školy i miestne komunikácie. Budujeme športovú infraštruktúru, obnovujeme kultúrne pamiatky, vysúťažili sme nového dodávateľa v oblasti odpadového hospodárstva… Teší ma, že naše mesto bude v roku 2022 hostiť Európsky olympijský festival mládeže, EYOF. Urobíme všetko preto, aby sme zorganizovali dôstojné podujatie.

Ďakujem za váš čas, ktorý venujete nášmu mestu a za každý zmysluplný podnet, ktorý dokáže posunúť Banskú Bystricu dopredu.

Top