Načítavam...

Banská Bystrica má najmodernejšiu detskú nemocnicu

Aktuality
Zdieľať:
Banská Bystrica má najmodernejšiu detskú nemocnicu

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici som strávil väčšinu svojho profesijného života a dodnes patrí k mojim srdcovkám. Za môjho pôsobenia sa nám vďaka skvelému tímu ľudí podarilo rozbehnúť prvú fázu nevyhnutnej rekonštrukcie, ktorá spočívala v nadstavbe budovy s prestrešením či vybudovaním nových operačných sál.

Hoci som dnes v inej pozícii, veľmi ma teší, že aj posledné štyri roky sme mohli pozorovať napredovanie historicky najrozsiahlejšej komplexnej rekonštrukcie nemocnice, ktorá patrí pravidelne k najlepšie hodnoteným na Slovensku. Je namieste vyjadriť obdiv a vďaku riaditeľovi Jurajovi Gallovi, všetkým zamestnancom, ako aj malým pacientom a ich rodičom, pretože prestavba a modernizácia nemocnice sa realizuje za plného chodu a prevádzky všetkých oddelení, čo je logisticky nesmierne náročné.

Oceniť treba aj to, že napriek komplikáciám, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu práce nezastali a pokračovali ďalej. Som rád, že dnes sa rekonštrukcia jednej z troch koncových nemocníc, ktorá poskytuje kompletnú starostlivosť o detského pacienta pomaly blíži ku koncu a všetci si budú môcť vydýchnuť.

Už dnes vytvára priateľskejšie a modernejšie prostredie, poskytuje najvyšší komfort a dôstojné priestory spĺňajúce štandardy 21. storočia nielen pre deti a mládež, ale aj sprevádzajúce osoby.Foto: Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

Top