Načítavam...

Nech je rok 2022 hlavne zdravší

Aktuality
Zdieľať:
Nech je rok 2022 hlavne zdravší

Milé Banskobystričanky, milí Banskobystričania,

je tu posledný decembrový deň a s ním aj konštatovanie, že už druhý rok po sebe sme sa museli popasovať s pandémiou, ktorá nás vytrhla z bežného života. Zažili sme niekoľko náročných a nepredvídateľných situácií, museli sme prerušiť mnohé plány, a nejeden z nás stratil niekoho blízkeho… Hodnotiac rok na jeho sklonku sa zdá, že nám viac vzal, ako dal. Napriek tomu verím, že každý z nás zažil aj zopár pekných a príjemných momentov či už v osobnom, alebo pracovnom živote. Som presvedčený, že aj v tých najťažších chvíľach sa dá nájsť aspoň jeden dôvod na úsmev.

Chcel by som vám poďakovať za podporu, disciplinovanosť a pomoc v uplynulých dvanástich mesiacoch. Som rád, že hoci máme za sebou náročný rok, podarilo sa nám zrealizovať niekoľko významných projektov. Opravili sme mnohé cesty a chodníky, obyvatelia Iliaša a Jakuba sa dočkali nových a bezpečných mostov, pustili sme sa do modernizácie športovísk, revitalizácie vnútroblokov, investovali sme do školstva či oblasti sociálnych služieb. Stali sme sa jednou z 56 samospráv sveta, ktoré sa hlásia k otvorenému vládnutiu a participácii, a v rámci neho sme spustili projekt Zelené sídliská.

Získali sme dve najstaršie a najvzácnejšie budovy Medeného hámra, dokončujeme prípravu interaktívnej baníckej expozície v Barbakane, spustili sme Banícky orloj a spoločne s Banskobystrickým samosprávnym krajom sme vyvinuli snahy zachrániť Dom kultúry. Úprimne ďakujem všetkým zamestnancom MsÚ, ktorí vytrvalo pracovali aj počas náročných mesiacov poznačených covidom. Aj vďaka nim sa naše krásne mesto posúva vpred. Želám nám všetkým, aby sme v nasledujúcom roku mali viac dôvodov na radosť, aby sme nestrácali optimizmus a aby nám nechýbala láska a pozitívna energia. Neprestávajme sa usilovať o dobré veci, buďme k sebe ohľaduplní a hlavne – ľudskí. Zo všetkého najviac vám prajem pevné zdravie a dobrých ľudí okolo, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť.

Šťastný nový rok 2022!

Top