Načítavam...

Mesto, ktoré sa oplatí vidieť

Kultúra neodmysliteľne patrí k životu mesta. Aj preto sme patričnú pozornosť venovali kultúrnym pamiatkam.

Naše projekty
Zdieľať:

Jún 2020 Návštevníci radi vyhľadávajú Banskú Bystricu

Banská Bystrica má čo ponúknuť aj v oblasti cestovného ruchu. Navštevujú ju turisti z rôznych kútov Slovenska i sveta a som veľmi rád, že sa nám konečne podarilo splniť jednu z ich najčastejších požiadaviek. Novinkou tohtoročnej sezóny je sprístupnenie kostola Nanebovzatia Panny Márie a kostola Svätého kríža prostredníctvom komentovanej prehliadky so sprievodcom. Tieto kostoly patria k ozdobám nášho mesta a som si istý, že sa ich oplatí vidieť aj zvnútra a dozvedieť sa o ich histórii. Obyvatelia i návštevníci si tiež môžu zahrať mestskú hru v centre mesta, absolvovať virtuálnu prehliadku regiónu, vyjsť na Hodinovú vežu či prvé poschodie Barbakanu. O každoročnej atraktivite ponúkaných aktivít svedčí aj stúpajúci počet turistov, ktorí vyhľadávajú mesto pod Urpínom ako svoju dovolenkovú destináciu.

August 2019 Obnova národnej kultúrnej pamiatky

Pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania sme sa zamerali aj na Pamätník obetiam fašizmu v Kremničke. Počas prvej etapy sme sa okrem menších opráv zamerali aj na úpravu zelene, odstránili sme machy, lišajníky a brečtan z obvodového múru, zrekonštruovali sme povrchy, vyčistili korózne časti vstupnej brány, upravili sme hroby i mlatové chodníky, vyrovnali terén, vysiali trávu a osadili biele riečne kamene na miesto masových hrobov. Som rád, že sa nám postupne darí zvyšovať dôstojnosť pietnych miest v našom mete.

Jún 2019 Lepšie počasie prináša turistické možnosti

Slnečné počasie nabáda na výlet cyklistov i nadšencov turistiky. V priestoroch nášho Turistického informačného centra nájdete nielen radu, ale aj veľkú dotykovú obrazovku, vďaka ktorej si môžete pozrieť zaujímavé miesta či múzeá v meste a okolí v 360° zobrazení . Zároveň ukazuje viac ako 300 km cyklotrás a pri nasnímaní QR kódu môžete získať trasu priamo do mobilu, a orientovať sa tak pomocou bezplatnej navigácie. Ak e-bike nemáte, dá sa požičať v našom TIC, kde máme aj dve nabíjacie stanice, pri ktorých si môžete urobiť aj drobné opravy či dofúkať kolesá‍. Jedna nabíjacia stanice je aj pri vstupe do OC Terminal a k dispozícii je 24 hodín denne. Verím, že poslúžia!

Máj 2019 V parku pre úradom je opäť fontána

Spustili sme novú fontánu pred mestským úradom, z ktorej budú mať v teplých dňoch radosť obyvatelia všetkých vekových kategórií.

November 2018 Vzniklo nové centrum pre turistov

Cestovný ruch v Banskej Bystrici a jej okolí má veľký potenciál. Počas všetkých ročných období k nám prichádzajú turisti nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Mesto sa preto rozhodlo zriadiť Turistické informačné centrum Banská Bystrica priamo na autobusovej stanici v podzemnom podlaží, kde majú zastávky medzimestské a medzinárodné linky. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 6. novembra 2018.

November 2018 Dôstojné pietne miesta

Som rád, že sme si mohli pripomenúť históriu práve na Vojnovom cintoríne v Majeri, na ktorom sme odhalili aj nový Monument s vyhliadkou. Pribudli aj označníky, vďaka čomu tu vzniklo dôstojné pietne miesto.

Top